Le Monde заявила, що має докази зламу пошти штабу Макрона хакерами з РФ

Субота, 7 грудня 2019, 15:12

Французька газета Le Monde заявила, що здобула докази причетності двох хакерських груп, пов’язаних з російською розвідкою, до зламу електронної пошти виборчого штабу французького президента Еммануеля Макрона.

Про це повідомляє "Європейська правда".

У ході президентської кампанії в травні 2017 року штаб Еммануеля Макрона заявив про  масштабну хакерську атаку, за якою, як тоді припускали, могли стояти російські хакери.

Читайте також
США попереджали Францію про кібератаки російських хакерів

Результатом атаки стали злиті в мережу десятки тисяч листів і документів лише за декілька годин до закінчення офіційної кампанії.

Утім, Національне агентство з комп'ютерної безпеки Франції заявило, що не знайшло слідів втручання російських хакерів у передвиборчу кампанію президента Макрона. Глава агентства Гійом Пупар сказав, що хакерська атака "була настільки простою, що здійснити її міг будь-хто".

Тепер же газета Le Monde пише, що знайшла докази технічного втручання хакерських груп у виборчу кампанію в презентації дослідників Google, яка стосувалась боротьби з кіберпіратством і була представлена наприкінці листопада на спеціалізованій конференції.

Читайте також
Макрона і Клінтон атакували одні і ті ж хакери, пов'язані з Росією

Як пише видання, результати дослідження свідчать, що свою операцію дві групи російських хакерів почали на початку березня 2017 року перед першим туром виборів президента Франції. У кібератаці взяли участь дві хакерські групи - APT28 (Fancy Bear) і Sandworm.

Група APT28 відома з розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера, за даними якого вона пов’язана з підрозділом 26165 ГРУ РФ. Sandworm спеціалізується на участі в операціях з високим ризиком в умовах обмежених часових рамок, її пов'язують з підрозділом ГРУ 74455, який часто працює з підрозділом 26165.

Видання припускає, що, ймовірно, не задовольнившись результатами роботи хакерів APT28, замовник звернувся до другої групи.

Нагадаємо, за даними французьких ЗМІ, російські шпигуни використовували французькі Альпи як свою базу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Зрада президента: як Молдова дійшла до арешту Додона та що це змінить у відносинах з РФ

Молдова вперше заарештовує експрезидента. Чи призведе такий крок до виявлення всієї мережі впливу РФ у сусідній країні?

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.