Ексглава делегації України в ПАРЄ проти повноцінного повернення до роботи в Асамблеї

Понеділок, 13 січня 2020, 19:07

Колишній керівник української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв допускає її повернення до роботи лише для того, щоб поставити під сумнів повноваження делегації Росії.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Участь української делегації в сесії ПАРЄ має сенс лише для того, щоб поставити під сумнів повноваження делегації Росії та повноцінно використати неоднозначне рішення Венеціанської комісії для встановлення і запровадження індивідуальних санкцій проти делегатів, обраних з використанням незаконних голосів на окупованих територіях", - написав Ар’єв.

"Боротися варто лише за це. За шанс ПАРЄ зберегти обличчя після ганебного повернення делегації РФ в Асамблею у червні 2019 всупереч принципам і цінностям Ради Європи та резолюціям самої ПАРЄ. Тоді, цим рішенням організація помножила себе на нуль. Якщо відновлення реноме буде неможливим - робити в дискредитованій структурі нічого. Принаймні, резолюції ПАРЄ, ухвалені після останніх подій не мають ані сили, ані значення, ані поваги", - додав він.

Нагадаємо, Комітет Верховної ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва сьогодні схвалив постанову про участь української делегації в січневій сесії ПАРЄ.

Як відомо, у червні 2018 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка дозволила російській делегації (яка в 2014 році була позбавлена ​​права голосу в асамблеї через анексію Криму) повернутися в ПАРЄ.

На осінній сесії керівництво Ради офіційно не представило в секретаріат ПАРЄ списку нової делегації для затвердження її повноважень - на знак протесту проти повернення делегації РФ в асамблею.

Зараз делегація РФ бере участь в роботі ПАРЄ без будь-яких обмежень. У грудні Венеціанська комісія розглянула прохання регламентного комітету ПАРЄ роз'яснити статус депутатів Держдуми РФ, обраних з урахуванням голосів громадян анексованого Криму.

"Венеціанка" визнала, що ПАРЄ не зобов’язана відмовляти у визнанні повноважень депутатів з держави-члена РЄ, яка анексувала частину іншої держави.

Найближча сесія ПАРЄ розпочнеться 27 січня в Страсбурзі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Перевірка солідарності: які ризики "Північного потоку-2" має врахувати ЄС

За всю історію транзиту нашою ГТС жодного разу не було випадку, коли б ми зупинили транзит з технічних причин...

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?