Рада Європи вказала на зростання нетерпимості у Польщі, зокрема, щодо українців

Четвер, 23 січня 2020, 12:43

Рада Європи похвалила Польщу за кроки в поліпшенні інтеграції ромів, водночас звернувши увагу на атмосферу нетерпимості, расизму та ксенофобії в країні.

Про це йдеться в доповіді Ради Європи "Про захист національних меншин у Польщі", повідомляє "Європейська правда".

Серед позитивних тенденцій Консультативний комітет з Рамкової конвенції про захист національних меншин відзначив відчутний прогрес Польщі в інтеграції громади ромів в період 2014-2020 років, особливо в галузі освіти.

"Однак правова база, що захищає права національних меншин у період моніторингу, значною мірою не змінилася. На жаль, не було досягнуто жодного прогресу щодо неодноразових прохань про визнання сілезців етнічною меншиною або сілезької мови регіональною мовою" - йдеться  у повідомленні.

Також експерти Ради Європи звернули увагу на те, що попри значне заниження відповідної звітності, статистика показує явну тенденцію до зростання числа висловлювань на ґрунті ненависті та інцидентів, мотивованих ненавистю.

"Причому найбільш вразливою групою є мусульмани, а також єврейська меншина, роми і все частіше - українці", - йдеться у доповіді.

"Необхідно терміново вирішити проблему непорозуміння, недовіри до влади і відсутності ефективного розслідування і судового переслідування передбачуваних злочинів на ґрунті ненависті" - наголосили в Раді Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.