Суд у справі MH17 підтвердив анонімність 12 свідків, яку оскаржував росіянин

П'ятниця, 24 квітня 2020, 11:52

Окружний суд Гааги в Нідерландах у четвер прийняв рішення про збереження анонімного статусу 12 свідків у справі про збиття малайзійського боїнга на Донбасі.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу суду

Суд перевірив, чи було рішення про збереження анонімності 13 свідків ухвалене належним чином. Апеляцію щодо цього подали адвокати одного з чотирьох фігурантів справи, росіянина Олега Пулатова. 

Читайте також
Суд у Нідерландах продовжить слухати справу MH17 за зачиненими дверима через коронавірус

Прокурори покладалися на покази 13 свідків, яким дозволили свідчити, не розкриваючи своїх імен, щоб не піддавати їхні життя небезпеці. 

Суд вирішив, що статус анонімності на належних підставах  було надано 12 свідкам. Утім щодо одного рішення було прийнято з порушенням існуючих процедур, постановив суд, тому його старі покази як анонімного свідка не можуть бути збережені. 

Прокуратура у своїй заяві зазначила, що задоволена рішенням суду  з огляду на величезні ризики для безпеки свідків.

Адвокати Пулатова заявили, що можуть знову подати свої заперечення в суд, назвавши четвергове рішення "в цьому сенсі тимчасовим".

Судовий процес у справі MH17 розпочався 9 березня і наразі відкладений. Слідство триває. Слухання мають  відновитися 8 червня.

Юристи очікують, що суд зможе винести рішення за 4-5 років. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують".