Прем’єр Франції презентував план виходу країни з карантину

Вівторок, 28 квітня 2020, 18:33

Прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп презентував перед парламентом стратегію виходу країни з карантину.

Як пише "Європейська правда" з посиланням на Le Figaro, детальний план виходу Франції з карантину він презентував на засіданні Національної асамблеї.

Вихід з карантину у різних регіонах може відрізнятися: починаючи з 7 травня, департаментам присвоюватимуть "червоний" або "зелений" статус, залежно від епідеміологічної ситуації. Місцева влада – мери та префекти – зможуть адаптувати вихід з карантину до ситуації на місцях (місцева влада виступала саме за такий сценарій).  

Читайте також
Коронавірус: у Франції смертність знизилась до найменшого за 5 тижнів рівня

Поетапне послаблення карантинних обмежень пропонують почати 11 травня. З цього дня:

- відновлюють роботу усі заклади торгівлі – окрім кафе та ресторанів. Водночас, запроваджуються заходи безпеки: обмеження одночасної кількості відвідувачів, дотримання дистанції 1 метр, рекомендовано "масковий режим" для персоналу та клієнтів. Магазини мають право відмовитися впускати клієнтів без маски.

- відновлюють роботу ринки, але останнє слово залишається за меріями: ринкам можуть заборонити відкриватися, якщо міська влада вважає, що вони не зможуть забезпечити виконання заходів безпеки. Також префекти можуть відкласти відкриття торгівельних центрів площею більше 40 тисяч квадратних метрів.

Барам і ресторанам дозволять відкритися орієнтовно з 2 червня. Остаточне рішення прийматимуть в кінці травня.  

- запроваджується "масковий режим" у громадському транспорті. За словами прем’єра, до цього часу маски будуть в країні у достатній кількості, щоб люди могли придбати їх. Найбільш малозабезпеченим громадянам маски роздаватимуть. У метро пасажири повинні будуть займати парні сидіння по одному та дотримуватися дистанції на пероні.

Підприємства "наполегливо просять" дозволяти людям працювати дистанційно у всіх випадках, коли це можливо.

- дозволять індивідуальні заняття спортом на свіжому повітрі без часових обмежень, за умови дотримання дистанції;

- дозволять зібрання за участі не більше 10 людей. Це стосується і приватних, і публічних зустрічей.

- відкриваються медіатеки, бібліотеки та невеликі музеї;

- почнуть відновлювати роботу дитсадки та початкова школа – після майже 2-місячної перерви з 16 березня. При цьому запроваджуються заходи безпеки: не більше 15 учнів у класі, дотримання дистанції та забезпечення антисептиками. Вчителів обіцяють забезпечити масками. Водночас, для вихованців дитсадків та учнів початкових класів такої вимоги немає, через великі ризики неправильного використання.

Читайте також
Маски як нова національна ідея: як Чехія дійшла до виходу з жорсткого карантину

Середня школа відновить заняття з 18 травня – у департаментах, де виявлено найменше випадків коронавірусу. Відкриття старшої школи розпочнеться не раніше червня.

Подорожі між департаментами та регіонами будуть можливі, але "зведені до мінімуму": проїзд дозволятимуть лише за наявності поважних сімейних чи робочих обставин. Без обмежень будуть можливі поїздки у радіусі 100 км від місця проживання.

Щоб забезпечити дотримання дистанції, у міжрегіональних швидкісних поїздах (TGV) та інших запровадять продаж квитків на конкретні місця (нагадаємо, так планує зробити і Німеччина).

Залишаються зачиненими кінотеатри та концертні зали, пляжі – щонайменш до 1 червня; парки – у департаментах, які будуть мати "червоний" статус. Також продовжується заборона на колективні заняття спортом.

Великі культурні та спортивні заходи за участі 5 тисяч осіб і більше не зможуть відбуватися щонайменш до вересня.

Починаючи з 11 травня, Франція планує щодня здійснювати до 700 тисяч тестів на коронавірус – для людей, які мають підозрілі симптоми. При цьому, будуть інтенсивно відстежувати та ізолювати контактних осіб нових хворих.

Едуар Філіп зазначив, що є ризик "другої хвилі" епідемії, тому діяти потрібно "обережно, поетапно та пересвідчуючись, що ми контролюємо поширення вірусу".

За його словами, якщо на 11 травня тенденції зміняться – країна не почне вихід з карантину, або навіть посилить обмеження.

Дебати у парламенті щодо деталей стратегії ще тривають.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua