У Британії закликали переглянути ліцензію кремлівського каналу RT

П'ятниця, 24 липня 2020, 16:55

Лейбористська партія закликала медіарегулятора Великобританії Ofcom переглянути ліцензію російського телеканалу RT на тлі "тривожних одкровень" в нещодавній доповіді по Росії.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BBC.

Комітет з розвідки і безпеки заявив, що Британія є "явно метою" для дезінформаційних кампаній, і припустив, що є свідчення "серйозних спотворень у висвітленні, що надається російськими державними міжнародними мовними компаніями, такими як RT".

У листі до регулятора міністр культури, засобів масової інформації та спорту в тіньовому кабінеті опозиційної партії Джо Стівенс також вказала на рішення суду, в якому говориться, що репортажі RT завдавали "шкоду".

Стівенс сказала, що у звіті комітету "пояснюється роль, яку RT грає в поширенні дезінформації і спробах більш широкого політичного впливу за кордоном з боку Росії".

Вона попросила Ofcom "терміново" переглянути ліцензію RT.

Стівенс заявила, що лейбористи "прихильні до вільної преси і розмаїття ЗМІ, але RT - протилежне цьому". Вона додала, що компанія порушила код Ofcom понад 20 разів з моменту виходу в ефір у Великобританії.

Заступник головного редактора RT Анна Бєлкіна сказала, що регулятор повинен "бути повністю незалежним" і припустила, що лейбористи чинять "політичний тиск" на Ofcom.

RT, формально відома як Russia Today, розпочала мовлення на міжнародному рівні в 2005 році, обіцяючи "більш збалансовану картину" Росії. Російське державне інформаційне агентство виходить в ефір англійською, арабською та іспанською мовами і є більш ніж в 100 країнах.

У 2018 році Ofcom оштрафувала мережу на 200 тисяч фунтів за порушення правил неупередженості телебачення в семи програмах, присвячених отруєнню в Солсбері.

Нагадаємо, Литовська комісія з питань радіо і телебачення заборонила трансляцію каналів RT через зв'язки з російським пропагандистом Дмітрієм Кисельовим, який перебуває під санкціями ЄС. 

Пропагандистську російську мережу каналів RT, яка в минулому називалася Russia Today, раніше заборонила Національна рада з електронних ЗМІ Латвії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.