Греція веде переговори з Францією щодо винищувачів на тлі напруги в Середземному морі

Вівторок, 1 вересня 2020, 12:27

Греція веде переговори з Францією та іншими країнами про закупівлю зброї для посилення своїх збройних сил на тлі напруженості щодо енергоресурсів в регіоні Східного Середземномор'я.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

"Ми ведемо переговори з Францією, і не тільки з Францією, щоб підвищити обороноздатність нашої країни. В рамках цього йде обговорення, яке включає купівлю літаків", - сказав агентству урядовець.

Чиновник додав, що ніяких остаточних рішень прийнято не було. У понеділок грецькі ЗМІ повідомили, що Афіни погодилися придбати у Франції 18 винищувачів Rafale.

Днем раніше міністр фінансів Греції заявив, що країна готова витратити частину своїх валютних резервів на закупівлю зброї та інші засоби, які допоможуть збільшити "стримуючу силу" після кількох років затягування поясів у витратах на оборону.

"Ніякої угоди, як написано в декількох ЗМІ, немає. Однак ведуться дискусії з низки питань", - сказало джерело в уряді Франції, не вдаючись у подробиці.

У Греції були розбіжності з Туреччиною з цілої низки питань, зокрема це стосується претензій на вуглеводневі ресурси в регіоні, засновані на суперечливих претензіях з приводу протяжності їх континентальних шельфів.

Напруженість загострилася минулого місяця після того, як Анкара відправила судно Oruc Reis для розвідки газу і нафти в спірних регіонах Середземного моря. Сьогодні Туреччина заявила, що продовжує роботу судна до 12 вересня.

Читайте також – "На порозі війни: чи може НАТО зупинити конфлікт Греції та Туреччини"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.