Понад 5 тисяч мігрантів-погорільців вже перевезли в новий табір на Лесбосі

П'ятниця, 18 вересня 2020, 11:15

Більше 5000 шукачів притулку, які залишилися без притулку після того, як на острові Лесбос повністю згорів переповнений табір Морія, вже розміщені в новій установі.

Про це заявив міністр міграції Греції Нотіс Мітаракіс, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Kathimerini.

Більше 12 000 людей ночували на узбіччях доріг з тих пір, як минулого тижня згорів табір в селищі Морії. Влада заявила, що пожежі були навмисно влаштовані невеликою групою мігрантів, обурених карантином через коронавірус, введеним після спалаху в таборі. Шість афганців, у тому числі двоє неповнолітніх, були заарештовані за підозрою в підпалі.

Поліція розпочала операцію з переселення в новий табір в районі острова Кара-Тепе в четвер вранці. В операції брали участь 70 жінок-поліцейських, і повідомлень про інциденти не надходило.

Новий табір складається з великих сімейних наметів, встановлених на старому армійському полігоні біля моря. За даними УВКБ ООН, до вечора середи його місткість становила близько 8000 осіб.

Новоприбулі проходять тестування на коронавірус, реєструються і отримують намет.

Міністр Мітаракіс сказав, що експрес-тести виявили коронавірус у 135 колишніх жителів Морії, цих людей розмістили "в спеціальних районах, де вони отримали відповідні медичні умови".

"Це операція із захисту громадського здоров'я і з чіткою гуманітарною місією", - йдеться в заяві поліції Греції.

Морія мала місткість трохи більше 2700 осіб,але більше 12 500 людей жили в ній і навколо неї на момент пожежі. Табір був розцінений критиками як символ провальної міграційної політики Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.