Розпад польської коаліції не впливають на рейтинги партії влади – опитування

Неділя, 20 вересня 2020, 15:14

У випадку дострокових виборів до Сейму Польщі, правляча партія "Право та справедливість" залишається лідером перегонів.

Як повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Onet.pl, про це свідчать данні соціологічного опитування, проведеного IBRIS.

У випадку позачергових виборів, за "ПіС", яка може йти самостійно, готові віддати голоси  35% поляків. Два тижні тому, підтримку чинної коаліції, куди окрім "ПіС" входять партії "Солідарна Польща" та "Злагода", висловили 38,3% потенційних виборців.

В свою чергу, у випадку самостійної участи у виборах за "Солідарну Польщу" можуть віддати голоси 1,2% поляків, за "Злагоду" - 1,7%.

Такий результат може стати вагомим аргументом для діалогу "ПіС" із молодшими партнерами по коаліції.

Нагадаємо, в найближчі дні керівництво правлячої польської партії "Право та справедливість" прийме рішення про дострокові вибори у країні. Криза у правлячій коаліції "Об'єднані праві" винила після голосування законопроекту про права тварин, якій особисто лобіював  лідер "ПіС" Ярослав Качинський.

За цей законопроект не голосували молодші партнери "ПіС": партії "Солідарна Польща" та "Разом". Також із партії було виключено 15 депутатів "ПіС", які відмовились голосувати за цей закон.

В свою чергу за опозиційну Громадянську коаліцію готові проголосувати 21,8% поляків. Ще 10,6% - віддають голоси новій політсилі – Польща 2050 Шимона Головні. На четвертому місці – ультраправа "Конфедерація" (8,2%). Ще 5,8% поляків готові голосувати за "Лівицю", а 3% - за блок Польської селянської партії та Kukiz'15.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.