США не приєднаються до санкцій Канади і Британії щодо Білорусі через ЄС – ЗМІ

Четвер, 1 жовтня 2020, 07:48

США утримуються від приєднання до канадських і британських санкцій щодо Білорусі у сподіванні, що ЄС зможе прийти до спільної позиції щодо своїх білоруських санкцій.

Як пише "Європейська правда", про це повідомило агентство Reuters з посиланням на чотири джерела.

У серпні ЄС пообіцяв ввести санкції щодо Білорусі за фальсифікацію президентських виборів і порушення прав людини з тих пір, але Кіпр ці санкції заблокував через вимогу запровадити санкції проти Туреччини.

Минулого тижня стало відомо, що Британія, Канада і Сполучені Штати планують ввести спільні санкції щодо окремих білорусів. Однак у вівторок санкції запровадили лише Лондон і Оттава.

За інформацією джерел, Вашингтон утримався від приєднання до цих заходів, оскільки вважає, що ЄС може досягти консенсусу на засіданні Європейської ради на цьому тижні.

Одне з джерел, знайомих з цим питанням, повідомило, що американський пакет, включаючи санкції за порушення прав людини, по суті готовий, але терміни його введення в дію невизначені.

Держдепартамент США не став прямо говорити про те, чому він не приєднався до Британії і Канади у введенні санкцій, але сказав, що вітає цей крок і зазначив, що американські санкції вже застосовуються до 16 білорусів, включаючи Лукашенка.

"Ми тісно координуємо свою діяльність з нашими європейськими партнерами з метою притягнення до відповідальності тих, хто причетний до порушень прав людини і репресій в Білорусі", - заявив представник Держдепартаменту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Більш проєвропейські Нідерланди: які зміни анонсує новий уряд Рютте

Попри збереження старої коаліції, новий уряд Нідерландів обіцяє змінити свій курс щодо поглиблення європейської інтеграції та розширення ЄС.

Настав час змінити політику Берліна щодо РФ: звернення німецьких експертів до уряду

Якщо Берлін обмежуватиметься символічними реакціями на ревізіоністські авантюри РФ – це лише спокушатиме Кремль на нові неприйнятні кроки...

Найгірший з принців: як син Єлизавети II підставив британську монархію

У британській королівській родині стався ще один скандал. Проте тепер Букінгемському палацу довелося піти на безпрецедентні заходи.