Іспанія планує частковий локдаун на всій території Мадрида 

Четвер, 1 жовтня 2020, 15:24

Уряд Іспанії заявив, що запровадить частковий локдаун у Мадриді, аби зупинити стрімке поширення коронавірусу - регіональний уряд Мадрида у відповідь пригрозив судом.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише агентство AFP.

"Ситуація в Мадриді складна і тривожна", - сказав журналістам міністр охорони здоров'я Сальвадор Ілла. З 11 016 нових випадків захворювання, діагностованих в Іспанії за останні 24 години, майже 44% припадають на Мадридський регіон.

Читайте також
Мадрид закликають до жорсткішого карантину, щоб ситуація не стала ще гіршою

"Ось чому ми погодилися вжити ці заходи, хоча ми знаємо, що попереду важкі тижні", - сказав Ілла після переговорів з 17 автономними регіонами Іспанії.

Іспанія зараз бореться з найбільшою кількістю нових випадків захворювання в ЄС - близько 300 на 100 тисяч жителів, але в Мадридському регіоні цей показник зараз складає понад 780 на 100 тисяч осіб. 

Оголошення уряду викликало негативну реакцію з боку головного чиновника охорони здоров'я Мадрида Енріке Руїса Ескудеро. Він припустив, що регіон може боротися з рішенням через суд.

За словами Ескудеро, якщо оголошені заходи будуть опубліковані в офіційному урядовому бюлетені, регіональний уряд Мадрида "оцінить, які рішення були необхідні".

Після переговорів з регіональними лідерами Ілла сказав, що вони переважною більшістю погодилися ввести обмеження у всіх районах з понад 100 тисячами жителів в межах їх юрисдикції, якщо будуть виконані три умови.Зокрема, у районі має бути зареєстровано понад 500 випадків на 100 тисяч жителів за попередні 14 днів; в ньому має бути 35% або більше ліжок у відділеннях інтенсивної терапії, зайнятих пацієнтами з COVID-19, а позитивні результати ПЛР-тестування мають становити не менше ніж 10%.

Читайте також
Мадрид просить допомоги армії для забезпечення дотримання коронавірусних обмежень

У постраждалих районах будуть введені обмеження на пересування, всі бари і ресторани будуть змушені обмежити години роботи і кількість відвідувачів, а громадські зібрання будуть скорочені до шести осіб.

Мадрид зараз є єдиним регіоном, райони якого відповідають усім трьом критеріям, включаючи окремі частини столиці, де проживає три мільйони людей.

Наразі не ясно, як будуть працювати нові обмеження на пересування. Подробиці будуть опубліковані в офіційному урядовому бюлетені в найближчі дні.

Раніше повідомлялось, що міністерство охорони здоров’я Іспанії вважає недостатніми нинішні карантинні обмеження у Мадриді. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.