У Данії знищать 2,5 млн норок через спалах коронавірусу на фермах

Понеділок, 12 жовтня 2020, 18:21

Данські ветеринари та фермери почали вибракування щонайменше 2,5 мільйонів норок у північній Данії після того як коронавірус був зареєстрований щонайменше на 63 фермах.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.

Данське управління ветеринарії та продовольства займається вибраковуванням інфікованих тварин, в той час як заводчики, які мають незаражених тварин на фермі в межах 8 кілометрів від зараженої ферми, повинні самі приспати їх, сказав Флеммінг Куре Маркер з урядового агентства.

Вибракування почалося в четвер в селі Йоель на захід від Ольборга, воно може тривати місяцями, залежно від поширення вірусу.

Поки немає даних про те, скільки тварин вже вбито.

У п'ятницю  один з власників не пустив представників влади на свою ферму, тому довелося залучати поліцію. На окремих фермах пройшли протести.

Влада заявила, що заводчики з незараженими норками отримають 100% компенсацію, в той час як ті, у кого є заражені тварини, отримають менше в якості стимулу для фермерів тримати інфекцію подалі від своїх норок.

Данія є одним з найбільших експортерів хутра норки в світі. На частку кооперативу Kopenhagen Fur, що об'єднує 1500 данських заводчиків, припадає 40% світового виробництва норки. Велика частина його експорту йде в Китай і Гонконг.

Пандемія коронавірусу може "загрожувати всій професії", сказав Таге Педерсен, голова Данської асоціації хутрових звірів.

У серпні Нідерланди призупинили розведення норок на три роки до 2021 року на тлі зростаючого числа коронавірусних інфекцій на звірофермах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Більш проєвропейські Нідерланди: які зміни анонсує новий уряд Рютте

Попри збереження старої коаліції, новий уряд Нідерландів обіцяє змінити свій курс щодо поглиблення європейської інтеграції та розширення ЄС.

Настав час змінити політику Берліна щодо РФ: звернення німецьких експертів до уряду

Якщо Берлін обмежуватиметься символічними реакціями на ревізіоністські авантюри РФ – це лише спокушатиме Кремль на нові неприйнятні кроки...

Найгірший з принців: як син Єлизавети II підставив британську монархію

У британській королівській родині стався ще один скандал. Проте тепер Букінгемському палацу довелося піти на безпрецедентні заходи.