У столиці Болгарії тисячі людей вийшли на протест з вимогою відставки уряду

Понеділок, 5 жовтня 2020, 10:04

Тисячі людей пройшли маршем через столицю Болгарії Софію в суботу, закликаючи уряд піти у відставку.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Протестувальники зібралися перед будівлею парламенту, викрикуючи "У відставку!" і "Мафія".

Протягом останніх трьох місяців в Болгарії регулярно проходять демонстрації, на яких учасники протесту закликають уряд подати у відставку. Останні опитування показують, що їх підтримують понад 60% населення.

Але прем'єр-міністр країни Бойко Борисов, який перебуває при владі майже 10 років, відмовився піти у відставку до закінчення свого мандата в березні наступного року.

Європейська комісія минулого тижня висловила стурбованість з приводу незалежності судової системи в Болгарії, відсутність прогресу в боротьбі з корупцією в цій країні і того, що, за її словами, є загрозою незалежності ЗМІ.

Європейський парламент в понеділок проведе пленарне обговорення з питання про верховенство закону і основних прав в Болгарії, а в четвер буде проведено голосування по резолюції. Дуже критичний проєкт резолюції був затверджений Комітетом з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ (LIBE) минулого тижня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Тримор'я стає ближчим: що допоможе Україні в центральноєвропейській ініціативі

Україна отримує важливий шанс наблизитись до ініціативи Тримор'я, зі статусом спостерігача чи навіть повноцінним членством.

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".