ЄІБ профінансує модернізацію громадських будівель в Україні на 300 млн євро

Вівторок, 6 жовтня 2020, 19:17

Уряд України та Європейський інвестиційний банк підписали угоду про фінансування заходів, спрямованих на удосконалення процесу термомодернізації громадських будівель в Україні, обсягом 300 млн євро. 

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", відповідну угоду у вівторок в Брюсселі підписали міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов та віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська.

Допомога ЄІБ буде спрямована на такі види робіт, як теплоізоляція даху, підвалу та стін, енергоефективні вікна, двері та скління, енергоефективне освітлення і системи регенерування втрат тепла. 

Читайте також
ЄІБ схвалив 300 млн євро кредиту на енергоефективність громадських будівель в Україні

Також кошти охоплюють інвестиції у відновлювані джерела енергії, якщо вони є частиною ширших інвестицій в енергоефективність.

Крім того, в рамках угоди можуть бути профінансовані ефективні системи конвекційного та водяного опалення, ефективні системи та механізми регулювання вентиляції та кондиціонування, а також ефективні системи управління енергією будівлі.

ЄІБ у вівторок також підписав з урядом гарантійну угоду про модернізацію і цифровізацію "Укрпошти", яка забезпечить закупівлю сортувального обладнання та створення 3 сортувальних об'єктів та 22 сортувальних депо у 6 містах. 

Угода передбачає виділення позики на 30 млн євро, яку "Укрпошта" повинна повернути впродовж 20 років. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.