У Нідерландах допитали кіберексперта, який заявив, що вгадав пароль Трампа у Twitter

П'ятниця, 20 листопада 2020, 20:49

Поліція Нідерландів допитала дослідника кібербезпеки, який заявив, що він успішно увійшов до облікового запису президента США в Twitter, вгадавши його пароль.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BBC.

Минулого місяця відомий кібердослідник Віктор Геверс заявив, що отримав доступ до акаунта Трампа в Twitter з паролем "MAGA2020!".

Читайте також
Секретну відеоконференцію міністрів оборони ЄС перервав журналіст, який підібрав код доступу

Білий дім заперечував, що це сталося, а Twitter заявив, що у нього немає доказів злому.

Але тепер Геверс надав додаткову інформацію, яка підтверджує його затвердження. В ході поліцейського допиту він вперше показав, що у нього є значно більше доказів "зламу", ніж він раніше опублікував.

Він не розкрив, яку саме інформацією має у своєму розпорядженні.

Представник прокуратури Нідерландів підтвердив проведення розслідування: "В даний час ми розслідуємо, чи не відбулося щось кримінальне".

Він додав, що їх розслідування є "незалежним голландським розслідуванням" і не ґрунтувалося на запиті США про правову допомогу.

Поліція повідомила, що Геверс був допитаний в якості свідка групою за злочинами у сфері високих технологій і ще не є підозрюваним.

Поліція повинна спочатку довести, що злам стався. Якщо прокуратура вважатиме дії Геверса незаконними і такими, що виходять за рамки дослідження кібербезпеки, йому може загрожувати до чотирьох років в'язниці.

Геверс повідомив журналістам про свій злам 22 жовтня. Він сказав, що 16 жовтня проводив перевірку акаунтів у Twitter високопоставлених кандидатів на виборах в США, коли вгадав пароль президента Трампа.

Він не публікував ніяких твітів і не міняв ніяких налаштувань, але сказав, що зробив скріншоти деяких частин президентського акаунта.

За його словами, він витратив кілька днів, намагаючись зв'язатися з представниками кампанії Трампа, щоб попередити їх про недостатні заходи безпеки, такі як двофакторна аутентифікація, перш ніж йти в пресу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?