В уряді Бельгії випадково "засвітили" ціни на вакцини, закуплені ЄС 

П'ятниця, 18 грудня 2020, 10:33

В уряді Бельгії випадково розкрили ціни, за які Євросоюз придбав вакцини від коронавірусу.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляють Politico і HLN.

Держсекретар з питань бюджету Бельгії Ева де Блеекер запостила у Твіттері таблицю, в якій було зазначено ціну за дозу кожної вакцини та очікувані витрати країни на придбання вакцини. Це сталося після критики опозиційної N-VA з приводу того, що у бюджеті на наступний рік нібито немає ясності щодо витрат на вакцини від коронавірусу. За пів години твіт був видалений, але його встигли помітити журналісти бельгійського HLN та зберегли знімок екрану.

Представники громадського сектора і деякі євродепутати вже тривалий час закликали назвати ціни, аргументуючи це тим, що йдеться про кошти платників податків, і в цих питаннях потрібна більша прозорість. 

Єврокомісія заявляла, що не може розкривати ціни на вакцини, оскільки це є комерційною таємницею.

Згідно з опублікованим знімком, одна доза вакцини коштує ЄС від €1,78 до $18. Найдорожчими є Moderna ($18) та BioNTech/Pfizer (€12), далі йдуть CureVac (€10), Johnson & Johnson ($8,50), Sanofi/GSK (€7.56) та Oxford/AstraZeneca (€1,78).

 

Бельгія закупить 33 млн доз та витратить на це 279 млн євро.

Держсекретарка після випадку заявила, що публікація таблиці була "помилкою комунікаційної команди". 

Вона також сказала, що випадкове розкриття цін "не ставить під загрозу" доступ Бельгії до вакцин.

На цей час Єврокомісія має підписані угоди з шістьома виробниками вакцини, двоє з яких вже подалися на затвердження регулятора, та напередодні завершила попередні перемовини із сьомим - компанією Novavax.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.