Уряд Литви пропонує дозволити відстороняти невакцинованих працівників

Середа, 28 липня 2021, 17:09

Уряд Литви вирішив надати роботодавцям право на відсторонення з посади нещеплених працівників, якщо вони не можуть перейти на віддалену роботу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Delfi.

Прем'єр-міністра Інгріда Шимоніте запропонувала передати такі поправки до закону на розгляд у парламент.

Міністр соціального захисту і праці Моніка Навіцкене підтвердила, що цей варіант обговорили та підготували до включення в загальний пакет.

"Ми погодили його з Міністерством охорони здоров'я та з урядовою канцелярією, це буде стосуватися діяльності, пов'язаної з прямим контактом, якщо немає можливості працювати віддалено, такий пункт буде включений", - сказала міністр.

Шимоніте додала, що має діяти виняток - це не поширюється на людей, які не можуть щепитися за медичними показаннями.

"Якщо нещеплені становлять загрозу тільки для себе, це їх вибір і тягар на систему охорони здоров'я, але якщо він може заразити інших - це серйозніше. Тому можна очікувати нижчий ризик треба управляти. Роботодавці зможуть вирішувати питання таких працівників. Думаю, це особисті установки - роботодавці, оцінюючи ризик, могли б оцінювати таке рішення", - сказала вона.

Глава МОЗ Арунас Дулькіс сказав, що проведуть дискусію про те, як буде проходити тестування, представникам яких професій доведеться обов'язково тестуватися на COVID-19.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.