Конституційний суд Польщі відклав ухвалення важливого для відносин з ЄС рішення

Вівторок, 31 серпня 2021, 16:16

Конституційний суд Польщі у вівторок відклав рішення у важливій справі стосовно того, що має переважну силу в країні: Конституція Польщі чи право Євросоюзу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RMF 24.

У вівторок суд відновив свою роботу, але заявив, що знову розгляне це питання 22 вересня. Очікується, що кінцеве рішення визначить майбутні відносини країни-члена ЄС з рештою блоку.

У Польщі пікетували Конституційний суд напередодні важливого для відносин з ЄС рішення

Суд, який в основному складається з лояльних до влади суддів, погодився розглянути справу на прохання прем'єр-міністра Матеуша Моравецького.

Глава уряду попросив про розгляд в березні, після того, як Суд Європейського Союзу ухвалив, що право ЄС має пріоритет над Конституцією Польщі.

Це сталося на тлі ширшої суперечки між Брюсселем і Варшавою з приводу змін у судовій системі, ініційованих правлячою партією "Право і справедливість". ЄС вважає зміни шкідливими для демократичної системи стримувань і противаг.

Розгляд у Конституційному суді почався в липні, а потім неодноразово відкладався. Суд відновив слухання у вівторок, але польський омбудсмен вніс клопотання про відсторонення від посади судді, який є прихильником уряду.

Суд оголосив тритижневу перерву на розгляд клопотання.

Напередодні група активістів влаштувала протест перед будівлею Конституційного суду  Польщі у зв’язку з очікуваним рішенням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.