У Польщі пікетували Конституційний суд напередодні важливого для відносин з ЄС рішення

фото
Понеділок, 30 серпня 2021, 14:51

Група активістів влаштувала протест перед будівлею Конституційного суду  Польщі в понеділок, напередодні очікуваного рішення суду, яке має вирішальне значення для майбутніх відносин країни з ЄС.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RMF24.

15 людей пікетували в понеділок перед судом. Перед будівлею мітингувальники розгорнули довгий банер із написом "Громадянське закриття Конституційного екссуду".

П’ятьом особам вдалося увійти на територію суду, яка місяцями охороняється поліцією. Вони прибили маніфест на дверях і змінили герб та інформаційні таблички на паркані. Герб Польщі був заліплений гербом Російської імперії.

Червону табличку польською мовою змінили на чорну, з жовтими написами російською. На них Польща отримала назву Надвіслянського краю - назву, яку Російська імперія використовувала після скасування інституційної автономії Королівства Польського у 1867 році.

 

Також були вивішені будівельні знаки з написом "Роботи по знесенню".

Активісти також принесли дошки та цвяхи, сподіваючись забити ними двері, але не встигли цього зробити, бо поліція їх відтіснила.

Судді Конституційного суду мають зібратися у вівторок, щоб вирішити, що має першочергове значення - власна Конституція Польщі чи право Європейського союзу.

Прем'єр-міністр Польщі попросив суд, в якому переважають лояльні до правлячої партії члени, винести рішення на тлі більшого конфлікту через систематичні зміни в судовій системі в Польщі, які ЄС розцінює як порушення демократичних норм. Рішення Конституційного суду спочатку очікувалося у квітні, але його відклали.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.