Туск запропонував змінити Конституцію Польщі, щоб виключити Polexit

Понеділок, 20 вересня 2021, 12:17

Лідер польської опозиційної партії "Громадянська коаліція" Дональд Туск запропонував правлячій партії "Право і справедливість" внести в Конституцію положення, яке виключить вихід з ЄС без рішення абсолютної більшості у парламенті.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Зараз в Конституції Польщі йдеться лише про правила приєднання до міжнародних організацій, а не про правила виходу з них. Ось чому для виходу з ЄС може бути досить простого акта парламенту і підпису президента.

Зміни в Конституцію неможливо внести без більшості у дві третини депутатів парламенту.

Перша реакція ПіС на пропозицію була позитивною. "Ми не говоримо ні. Насправді це цілком можливо", - сказав прем'єр-міністр Матеуш Моравецький.

Раніше лідер партії "Право і справедливість", віцепрем’єр Ярослав Качинський заявив, що останні суперечки з Брюсселем не означають можливого виходу Польщі з ЄС, але Польща хоче "залишатись суверенною країною".

Читайте також: Варшава під загрозою санкцій: куди заведе конфлікт Польщі та ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.