Проросійського Земана позбавлять повноважень президента Чехії через стан здоров'я

Понеділок, 18 жовтня 2021, 20:31

Президент Чехії Мілош Земан, який перебуває у реанімації понад тиждень, не в змозі виконувати свої обов'язки, а тому його повноваження слід перерозподілити.

Про це заявив у понеділок глава верхньої палати парламенту Чехії Мілош Вистрчил, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.

Вистрчил прокоментував звіт, який він отримав з лікарні, де перебуває чеський президент. За його словами, у звіті сказано, що Земан навряд чи зможе повернутися до роботи в найближчі тижні.

Читайте також
Ще більш "антиросійська" Чехія: як зміниться зовнішній курс Праги

"На думку Центрального військового госпіталю, президент Мілош Земан в цей час не може за станом здоров'я виконувати будь-які робочі обов'язки", - сказав Вистрчил .

"На думку лікарні, з огляду на характер основного захворювання президента Земана, довгостроковий прогноз стану його здоров'я дуже невизначений, і тому можливість його повернення до роботи в найближчі тижні оцінюється як малоймовірна", - додав він.

Вистрчил зазначив, що парламенту таким чином необхідно активувати конституційне положення, яке розподіляє обов'язки президента між іншими органами влади. Зокрема, йдеться і про повноваження призначення нового прем'єр-міністра після виборів 8-9 жовтня.

"Немає іншого вибору, окрім того, щоб активувати статтю 66 Конституції", - сказав він.

Читайте також
Земан вже тиждень у лікарні: канцелярія президента Чехії мовчить, ЗМІ пишуть про хвору печінку

Перерозподіл президентських обов’язків вимагатиме згоди обох палат парламенту. Новообрана нижня палата повинна вперше зібратися 8 листопада. Це не буде відсторонення президента з посади, а лише тимчасова передача його повноважень.

Земан був доставлений в лікарню на наступний день після виборів, на яких його союзник прем'єр-міністр Андрей Бабіш зазнав поразки від групи опозиційних партій. Вони отримали більшість місць в нижній палаті і прагнуть сформувати новий уряд.

Детальніше про політичні розклади читайте в статті "Земан йде ва-банк".

Також радимо до перегляду відео "Чи є Чехія проросійською?", яке пояснює ставлення Чехії до нашої держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.