Папа Римський перед кліматичним самітом закликав світових лідерів до рішучих дій

П'ятниця, 29 жовтня 2021, 10:33

Папа Римський Франциск у своєму зверненні перед кліматичним самітом у Глазго закликав світових лідерів подбати про ефективні кроки у відповідь на ситуацію з довкіллям і дати "конкретну надію" наступним поколінням.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє BBC.

Папа згадав також інші виклики, як триваюча пандемія та економічні труднощі, і закликав лідерів відреагувати на них рішучими рішеннями, щоб не втрачати можливості, які ці виклики створили.

"На ці кризи можна відреагувати відступом до ізоляціонізму, протекціонізму та експлуатації… Але з іншого боку, ми можемо побачити у них справжній шанс на зміни", - зазначив понтифік.

Він закликав відновити почуття спільної відповідальності за долю світу, зазначивши, що " кожен, ким би не був, може зробити свій внесок у реагування на безпрецедентну загрозу зміни клімату і руйнування нашого спільного дому". 

Папа Римський має зустрітися з президентом США Джо Байденом у Ватикані. Байден наразі вже прибув до Риму на саміт G20. 

Як відомо, 31 жовтня у Глазго розпочнеться 26-та Конференція сторін Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату – COP26.

Читайте також статтю зі спецпроєкту: Кліматичні переговори в Глазго: що озвучать країни та чого очікувати від України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.