12 країн закликали ЄС прискоритись зі зміною політики щодо захисту зовнішніх кордонів

Субота, 9 жовтня 2021, 11:56

12 міністрів внутрішніх справ країн Європейського союзу звернулися зі спільним листом до Єврокомісії, в якому міститься заклик прискорити зміни в сферах захисту зовнішніх кордонів і міграції.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал Delfi.

У листі, ініційованому міністром внутрішніх справ Литви Агне Білотайте, наголошується на необхідності посилення захисту зовнішніх кордонів ЄС, запобігання зловживанням системою надання притулку в ЄС з боку недемократичних режимів і виділення коштів ЄС на будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.

Лист підписали також міністри Австрії, Болгарії, Чехії, Данії, Естонії, Греції, Кіпру, Латвії, Польщі, Словаччини та Угорщини.

"Ми стикаємося з феноменальною гібридною атакою, організованою білоруським режимом, але ця криза ще раз показала, що ми можемо об'єднатися в пошуку ефективних рішень. З самого початку міграційної кризи ми отримали від країн Євросоюзу всіляку допомогу - експертну, фінансову та гуманітарну. Я вірю, що разом ми знайдемо швидкі політичні рішення, яких від нас чекають народ Литви і жителі всієї Європи ", - заявила Білотайте.

У листі міністри привітали рішення Європейської комісії розглянути питання про зміцнення правової бази ЄС і включення в план дій оперативних, правових, дипломатичних та фінансових заходів по реагуванню на нелегальну міграцію і її запобігання.

Міністри також підкреслюють необхідність швидких і конкретних рішень на рівні ЄС для боротьби з нелегальною міграцією та іншими гібридними погрозами.

За їх словами, для забезпечення цілісності та ефективного функціонування Шенгенської зони всі зовнішні кордони ЄС повинні бути захищені на максимальному рівні. Тому в Шенгенському прикордонному кодексі необхідно встановити чіткі правила дій, які країни можуть зробити в разі нелегальної міграції та інших гібридних загроз.

У листі також згадується необхідність "додаткового і адекватного фінансування з бюджету ЄС" для зведення огорожі.

У ньому також говориться, що слід розглянути питання про подальшу розробку загальних стандартів прикордонного контролю ЄС і, зокрема, спостереження за зовнішніми кордонами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.