МОЗ Польщі: у разі загрози для життя чи здоров’я матері аборт не заборонений

Неділя, 7 листопада 2021, 13:40

У Міністерстві охорони здоров’я Польщі оприлюднили коментар у зв’язку з масовими протестами через суперечливу смерть вагітної жінки.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє PAP.

У МОЗ наголосили, що у разі настання стану, що загрожує життю або здоров’ю вагітної, у тому числі як запальний процес чи кровотеча, негайне переривання вагітності є законним, і достатньою підставою для рішення лікаря може бути одна із вищезазначених причин. 

У разі "ознак загрози для життя плоду… може бути розглянуте переривання вагітності. Рішення залишається за жінкою після надання вичерпної інформації щодо загрози для життя плоду і його шансів вижити". 

"Підкреслюємо, що лікарі не повинні боятися робити очевидні рішення, виходячи зі свого досвіду і професійних знань", - зазначили у міністерстві. 

Нагадаємо, 6 листопада у низці міст Польщі пройшли нові масові протести у зв’язку із суперечливою смертю вагітної. Активісти за репродуктивні права вважають її першою жертвою останнього посилення законодавства щодо абортів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.