ЄС створить платформу спільних закупівель газу, яка буде відкрита і для України

П'ятниця, 25 березня 2022, 22:38

Країни Європейського союзу створять платформу спільних закупівель газу, яка буде відкрита для країн-членів Східного партнерства, серед яких і Україна.

Про це йдеться у висновках, ухвалених за підсумками саміту ЄС у Брюсселі, пише "Європейська правда".

"Європейська Рада розглянула готовність ЄС на найближчу перспективу та доручила Раді ЄС розглянути пропозиції Комісії щодо політики ЄС щодо зберігання газу, належним чином враховуючи інтереси держав-членів, які мають значні сховища, для забезпечення справедливого балансу. Поповнення сховищ газу по всьому Союзу має розпочатися якомога швидше, повністю враховуючи національні заходи готовності", - йдеться у документі.

Зазначається, що спільна платформа закупівель також буде відкрита для країн Західних Балкан і трьох асоційованих країн Східного партнерства – України, Грузія та Молдови.

Крім того, планується завершення та покращення газових і електричних з'єднань у всьому Європейському Союзі, включно з повною синхронізацією електричних мереж для гарантуванням безпеки поставок для всіх держав-членів.

Раніше Німеччина заявила, що розраховує до кінця 2022 року майже повністю відмовитися від російських енергоресурсів - за винятком газу.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що російське керівництво виявляє ознаки паніки у зв'язку з тим, як швидко ЄС та інші західні союзники відмовляються від імпорту російської нафти, газу та вугілля, які мають вирішальне значення для фінансів Москви. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: