Чехія посилить правила щодо біженців через наплив ромів, які незаконно намагаються отримати допомогу

Середа, 11 травня 2022, 09:19

Чеська Республіка посилить паспортний контроль біженців і надасть допомогу лише тим, хто рятується від війни та перетнув кордон України.

Про це заявило Міністерство внутрішніх справ після припливу ромів із подвійним угорсько-українським громадянством, пише "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Чеська влада нині надає фінансову допомогу у розмірі 200 євро всім українським біженцям, які прибувають у країну, але з 16 травня вимагатиме від заявників, які шукають тимчасового захисту, пред'явити штамп у паспорті, який підтверджує, що вони перетнули український кордон.

Міністерство внутрішніх справ вирішило запровадити цей захід після заяви про те, що групи ромів із подвійним угорсько-українським громадянством в'їжджають до країни з Угорщини, а не з України, щоб отримати допомогу.

"Зараз ми маємо певну групу - і скажу це абсолютно відверто - ромських біженців, які приїжджають сюди. Існує велика проблема, оскільки деякі з них прибувають з Угорщини, а не з України", - заявив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.

У МВС також заявили, що Ракушан обговорить це питання зі своїми угорськими та українськими колегами, щоб вирішити проблему якнайшвидше.

Однак серед ромів, що приїжджають до Чехії з угорсько-українським громадянством, є і ті, хто жив в Україні і втік від війни. Цим людям часто відмовляють у підтримці в Угорщині через їхнє угорське громадянство.

У 2011 році партія "Фідес" Віктор Орбана представила новий спрощений спосіб набуття угорського громадянства для етнічних угорців, які проживають за межами країни, що спростило отримання другого паспорта для багатьох угорських ромів, які проживають в Україні.

У 2010 році натуралізовано 5400 осіб із сусідніх країн з найбільшим етнічним угорським населенням – Румунії, Сербії, Словаччини та України. Після запровадження спрощеного шляху їхнє число досягло 601 400 за чотири роки з 2011 по 2015 рік.

Крім того, близько 20% українських ромів та значний відсоток ромів у Європі не мають жодного документа, що засвідчує особу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: