Правляча партія Швеції підтримала вступ країни до НАТО

Неділя, 15 травня 2022, 18:58

Соціал-демократична партія Швеції підтримала вступ своєї країни до Альянсу.

Як повідомляє "Європейська правда", про це говориться у заяві, розміщеній на сайті партії

"На своєму засіданні сьогодні, 15 травня 2022 року, правління партії соціал-демократів вирішило, що партія працюватиме над тим, щоб Швеція подала заявку на членство в НАТО",- говориться у заяві.

Одночасно там уточнюється - Швеція, у разі схвалення заявки НАТО, має "висловити односторонні застереження проти розміщення ядерної зброї та постійних баз на своїй території".

Нагадаємо, напередодні Svenska Dagbladet із посиланням на свої джерела повідомила, що Швеція має намір офіційно подати заявку на вступ до НАТО 17 травня.

Останнім кроком до цього має бути завершення внутрішньої дискусії у правлячій соціал-демократичній партії, де є також противники членства ще не завершила внутрішню дискусію.

Тепер цю перешкоду остаточно усунуто.

Раніше Фінляндія офіційно оголосила, що подасть заявку до НАТО, і також планує зробити це у вівторок.

Очікується, що юридичний процес вступу Фінляндії та Швеції у НАТО теж буде прискорений.

Дивіться пояснення "Європейської правди" про те, що змінить для України, а також для європейської безпеки вступ Швеції та Фінляндії в НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?