Глави МЗС країн, ймовірно, не зможуть розблокувати нафтове ембарго проти Росії

Понеділок, 16 травня 2022, 10:57

Міністри закордонних справ країн ЄС, ймовірно, не зможуть розблокувати питання щодо запровадження нафтових ембарго проти Росії на зустрічі у Брюсселі 16 травня.

Про це написав у Twitter кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк, повідомляє "Європейська правда".

"Малоймовірно, що сьогодні міністри закордонних справ ЄС зможуть домовитися про пакет санкцій ЄС щодо Росії. Але не виключайте руху найближчими днями", – написав журналіст.

У засіданні міністрів країн ЄС також візьме участь глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель перед зустріччю у Брюсселі визнав, що питання ембарго сьогодні знову можуть не затвердити.

"Ми обговоримо це питання та зробимо все можливе, щоб розблокувати ситуацію. Я не можу запевнити, що це станеться, бо опозиція є досить сильною. Ми розуміємо позицію деяких країн і всі ми працюємо над тим, щоб представити єдиний фронт проти Росії і ми досягнемо успіху", - сказав він.

Нагадаємо, поступово з’являються прихильники думки, що нафтове ембарго можливо краще затримати, щоб не гальмувати схвалення інших заходів. Це відбувається через незгоду Угорщини підтримати такі санкції.

Опоненти цієї ідеї кажуть, що якщо не включити нафту до шостого пакета санкцій, це виглядатиме як прояв слабкості. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?