Джонсон і Зеленський хочуть прискоритись з визначенням довгострокової архітектури безпеки для України

Четвер, 19 травня 2022, 16:44

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон у розмові з президентом України Володимиром Зеленським домовився активізувати роботу з союзниками для визначення довгострокової архітектури безпеки для України.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє офіс прем’єра Британії.

"Лідери обговорили прогрес у переговорах і домовилися активізувати роботу з союзниками, включаючи США, Францію та Німеччину, для визначення довгострокової архітектури безпеки для України" - йдеться у повідомленні.

Зеленський розповів Джонсону оновлену інформацію про ситуацію на Донбасі та триваючу боротьбу за повернення всієї суверенної території України.

"Прем'єр-міністр наголосив на безмежному захопленні відважними захисниками Маріуполя та закликав Росію гідно та поважно ставитися до будь-яких військовополонених" - заявили у британського прем’єра.

Крім того, прем’єр-міністр Британії висловив значне занепокоєння з приводу збільшення глобальних наслідків незаконного вторгнення Росії та блокади чорноморських портів України, включаючи зростання цін на продукти харчування в країнах, що розвиваються. Джонсон і Зеленський розглянули варіанти відкриття важливих морських і наземних шляхів постачання українських зернових запасів і взяли на себе зобов’язання скерувати свої команди на термінову роботу над наступними кроками у цьому напрямку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.