Президент Австрії оголосив, що балотуватиметься на другий термін

Неділя, 22 травня 2022, 19:23

Президент Австрії Олександр Ван дер Беллен оголосив у неділю, що балотуватиметься на переобрання цього року на другий шестирічний термін, що, ймовірно, обмежить кількість кандидатів.

Про це пише Kurier, повідомляє "Європейська правда".

"Мене звуть Олександр Ван дер Беллен. Я балотуюсь на пост президента. Я прошу вашої підтримки та вашого голосу", - сказав він у відео, розміщеному в Інтернеті в неділю.

78-річний Ван дер Беллен має високу популярність і зміг вміло перенести періоди потрясінь, включаючи скандальний розпад керівної коаліції між консервативною Народною партією (OVP) та ультраправою Партією свободи у 2019 році.

Високопоставлені члени двох найбільших партій у парламенті, OVP та соціал-демократів, заявили, що, швидше за все, вони не висуватимуть кандидатів, якщо він висуне свою кандидатуру.

Австрійські президенти відіграють здебільшого церемоніальну роль, але вони спостерігають за періодами кризи та перехідного періоду та мають право відправляти у відставку уряд.

Датою президентських виборів може бути  9 жовтня 2022 року, у разі необхідності буде проведений другий тур.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?