Заява Байдена щодо Тайваню не означає зміну політики США - Білий дім

Понеділок, 23 травня 2022, 12:22

У Білому домі наголосили, що заява президента Джо Байдену щодо Тайваню не означає зміну політики США.

Як пише "Європейська правда", про це повідомило агентство Reuters.

Президент США Джо Байден на пресконференції у Токіо заявив, що готовий застосувати військову силу у разі нападу Китаю на Тайвань.

Представник Білого дому, який не захотів бути названим, сказав, що коментарі Байдена не означають зміну політики щодо Тайваню.

"Він підтвердив нашу політику "Єдиний Китай" і нашу прихильність миру та стабільності. Він також підтвердив наше зобов’язання відповідно до Закону про відносини з Тайванем, в якому США мають надати Тайваню військові засоби для захисту", - сказав представник Білого дому.

США традиційно уникали надання чітких гарантій безпеки Тайваню, з яким у них більше немає договору про взаємну оборону. Натомість Штати дотримувалися політики "стратегічної невизначеності" щодо того, як далеко вони готові зайти в разі вторгнення Китаю.

Раніше Державний департамент США схвалив потенційний продаж Тайваню обладнання, навчальних та інших предметів для підтримки системи протиповітряної оборони Patriot на суму до 95 мільйонів доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...