Російський посол не вірить, що РФ застосує тактичну ядерну зброю в Україні

Неділя, 29 травня 2022, 10:29

Посол Росії у Великій Британії не вірить, що його країна використовуватиме тактичну ядерну зброю у війні проти України.

Про це він сказав в інтерв’ю BBC, повідомляє "Європейська правда".

Андрєй Келін зазначив, що за російськими військовими правилами така зброя не використовується в конфліктах, подібних до цього.

За його словами, Росія має дуже жорсткі умови щодо використання тактичної ядерної зброї, в основному, коли існує загроза існування держави.

"Це не має нічого спільного з поточною операцією", - сказав Келін.

Коли наприкінці лютого, незабаром після вторгнення, Путін привів свої ядерні сили у стан підвищеної готовності, це було сприйнято як попередження.

Путін звинуватив у розвитку агресії Захід і НАТО. Але міністр оборони Великої Британії Бен Воллес назвав це спробою відвернути увагу людей від того, "що відбувається не так в Україні", заявивши, що Росія відстала від графіка свого вторгнення вже за кілька днів і намагається "нагадати світу", що вона має стримуючий фактор.

Тактична ядерна зброя — це та, яка може бути використана на відносно малих відстанях, на відміну від "стратегічної" ядерної зброї, яка може бути запущена на набагато більші відстані і створює загрозу тотальної ядерної війни.

Вважається, що Росія має близько 2000 одиниць тактичної ядерної зброї

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...