Нідерланди оголосили про найбільше інвестування в армію з кінця холодної війни

Середа, 1 червня 2022, 13:35

Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен оголосила про плани вкласти в оборону 5 млрд євро – це найбільше фінансове вливання у військо з кінця холодної війни.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє NOS.

Представляючи плани, Оллонгрен заявила про історичний момент з огляду на виділену суму, а також на війну в Україні.

Вона наголосила, що у 2024 та 2025 роках Нідерланди виконають стандарт НАТО інвестувати 2 відсотки валового внутрішнього продукту в збройні сили.

Деякі з планів вже стали відомі громадськості цього тижня. Додаткові гроші підуть на крилаті ракети, шість додаткових винищувачів F-35 (що доводить загальну кількість до 52), розширення протиповітряної оборони Patriot і чотири додаткових озброєних безпілотники Reaper.

Вогнева потужність армії також буде збільшена за рахунок повернення на озброєння більшої кількості броньованих гаубиць. Транспортні гелікоптери Cougar згодом замінять нові вертольоти, які можуть підтримувати спеціальні операції на суші та на морі.

Крім того, батальйон аеромобільної бригади буде перетворено на "підрозділ забезпечення сил спеціальних операцій". Серед елітних підрозділів також створюється вертолітний підрозділ.

За словами Оллонгрен, центральна увага приділяється тому, що "підвищиться оперативна готовність і здатність до розгортання, що бойова міць буде посилена цілеспрямовано і що організація стане більш рухливою". Також докладаються зусилля для посилення спеціалізації та розширення міжнародного співробітництва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: