Президент Польщі затвердив зміни в уряді після відставки Качинського

Середа, 22 червня 2022, 18:35

Президент Польщі Анджей Дуда призначив нових урядових міністрів після відставки віцепрем’єра Ярослава Качинського.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє RMF24.

Маріуш Блащак, який є міністром національної оборони, обійняв посаду віцепрем'єр-міністра після відставки Ярослава Качинського.

"Я зроблю все, щоб гідно замінити в уряді лідера "Права і справедливості" (ПіС) Ярослава Качинського", - запевнив сьогодні Блащак.

Новий віцепрем'єр зазначив, що діяльність, спрямовану на підвищення безпеки Польщі, зосереджену на розвитку Війська польського можна здійснити, коли є фінансова основа. Він додав, що цим фундаментом є закон про захист Батьківщини, який передбачає, що на оборону наступного року буде виділено мінімум 3 відсотки від ВВП.

"Повідомляю, що ми також узгодили план фінансування Фонду підтримки Збройних Сил. Тож цього року, у 2022 році, це буде 20 мільярдів злотих, наступного року 49 мільярдів злотих", – заявив він.

У четвер, за його словами, також буде підписана угода з польським виробником зброї. "Це зброя, яка вже була випробувана під час бойових дій в Україні", сказав Блащак.

Дуда також призначив на посаду міністра-члена Ради міністрів депутата ПіС, заступника голови канцелярії прем'єр-міністра та секретаря Комітету безпеки Збігнєва Гофмана.

Міністром-членом Ради міністрів також була призначена член клубу "Польські справи" Агнешка Щигай. Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький заявив у середу, що Щигай в уряді займатиметься темою соціальної інтеграції, також у зв'язку з біженцями з України, які перебувають у Польщі.

Функцію міністра-члена Ради міністрів також обійняв депутат від ПіС Влодзімєж Томашевський. Томашевський зайняв місце Міхала Цеслака, який нещодавно пішов у відставку з посади міністра через інцидент на поштовому відділенні в Паканові.

Нагадаємо, Качинський повідомляв, що піде з урядуще в минулому році. Тоді він наголошував, що це рішення продиктоване необхідністю посилення контролю над партією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.