Суд Чехії заблокував екстрадицію в Україну росіянина, який сприяв анексії Криму

Четвер, 23 червня 2022, 18:33

Вищий суд Праги в четвер заблокував екстрадицію до України громадянина Росії Александра Франчетті, якого підозрюють у сприянні анексії Криму, через нинішнє вторгнення Росії.

Про це у коментарі ČTK повідомив речник суду Адам Веніг, пише "Європейська правда".

Суд ухвалив, що екстрадиція Франчетті до України наразі неможлива "з огляду на ситуацію з війною в Україні та особисті обставини" затриманого.

"Існує реальна загроза порушення його прав, гарантованих міжнародними угодами з прав людини, та основоположних свобод, яка наразі не може бути зменшена чи усунена запевненями української сторони", – додав Веніг.

Судді також вирішили, що по прибутті в Україну Франчетті може зазнати такого, що принижує людську гідність, ставлення через своє громадянство і зокрема сприяння російським окупантам.

Україна працює над передачею затриманого в Чехії росіянина-співучасника окупації Криму

Нагадаємо, Франчетті був затриманий минулого року чеськими правоохоронними органами в аеропорту Праги за запитом українських правоохоронців. 

В Україні Франчетті підозрюється в участі у незаконних діях, що призвели до окупації Криму Росією.

За кілька днів до початку російської операції з анексії півострова він очолював угруповання "Північний вітер", яке відповідало за охорону ліній електропередачі, газопроводу, а також виявлення якихось "екстремістських груп".

Сам Франчетті розповідав, що це угруповання взаємодіяло з командуванням Військово-морського флоту РФ.

У лютому Празький міський суд ухвалив рішення про можливість видачі Україні Франчетті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?