Україна та Німеччина підписали угоду про грант на 1 млрд євро

Субота, 25 червня 2022, 12:41

Міністр фінансів України Сергій Марченко та міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер 24 червня підписали угоду між урядами двох країн про надання Україні 1 млрд євро грантового фінансування.

Про це повідомила пресслужба міністерства фінансів України, пише "Європейська правда".

Кошти будуть спрямовані до держбюджету України для фінансування першочергових соціальних та гуманітарних видатків під час воєнного стану через механізм адміністративного рахунку МВФ.

Марченко подякував Лінднеру та усім, завдяки чиїм зусиллям вдалось швидко структурувати угоду. 

"Ми сподіваємось отримати кошти вже найближчим часом. Цей грант є надзвичайно вагомим внеском для підтримки нашої держави у цей непростий час. Ми високо цінуємо допомогу від уряду Федеративної Республіки Німеччина", - зазначив Сергій Марченко.

З початку повномасштабної збройної агресії Росії Україна отримала від уряду Німеччини довгострокове пільгове кредитування загальним обсягом 300 млн євро для фінансування державного бюджету.

Нагадаємо, днями Україна почала отримувати від Німеччини перше важке озброєння, таке як самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze 2000.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.