День полегшення для світу: Кулеба про вихід з порту Одеси першого корабля з українським зерном

Понеділок, 1 серпня 2022, 11:45

Глава МЗС Дмитро Кулеба прокоментував вихід з порту Одеси першого судна з українським зерном.

Про це, як передає "Європейська правда", він написав у Twitter.

"День полегшення для світу, особливо для наших друзів на Близькому Сході, в Азії та Африці, коли перше українське зерно покидає Одесу після місяців російської блокади. Україна завжди була надійним партнером і залишиться ним, якщо Росія поважатиме свою частину угоди", - написав Кулеба.

Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі між Туреччиною, Росією, Україною та ООН було підписано ініціативу з розблокування експорту українського продовольства морським шляхом.

Уже наступного дня після підписання угоди Росія її порушила, здійснивши обстріл Одеського порту, що засудили ООНЄС і США, а Анкара закликала сторони виконувати досягнуті домовленості.

28 липня у Стамбулі в середу відбулася церемонія відкриття Спільного координаційного центру для підтримки реалізації домовленостей. Турецька сторона заявляє, що перші судна з українським зерном мають зайти до Туреччини 3 серпня.

Детальніше про підписані у Стамбулі домовленості щодо зерна - у новому відео "ЄвроПравди", а також у статті: Стамбул як "Мінськ": що отримає Росія від Заходу у "зерновій угоді" та поза нею.

Читайте також: Хлібне місце: яку роль обрала Туреччина у "зерновій угоді" та чому закриває очі на дії РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: