Українських біженців виселяють зі студентських гуртожитків у Кракові раніше, ніж обіцяли

П'ятниця, 5 серпня 2022, 20:34

Понад 150 біженців з України, яких розселили у двох гуртожитках Яґеллонського університету в Кракові, виселяють до кінця місяця – тоді як волонтери стверджують, що людей мали прийняти на півтора року.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Gazeta Krakowska.

Як розповіла газеті волонтерка Маґдалена Ґорна, у березні представники університету запевнили українців, що ті можуть лишитися в гуртожитках 18 місяців – за умови, що через деякий час почнуть платити за проживання.

Ґорна зазначає, що більшість мешканців гуртожитку – жінки з дітьми. Вони не хочуть переїжджати, бо в Україну багатьом із них ніде повертатися, а тут вони встигли заснувати власну громаду, а їхні діти – роззнайомитися з місцевими.

Одна з мешканок гуртожитку, Єва, каже Gazeta Krakowska, що українці готові платити за проживання, але не можуть дозволити собі орендну плату за приватні помешкання у Кракові.

Регіони Польщі отримають 31 млн євро від ЄС, зокрема і на допомогу біженцям з України

Газета також отримала у своє розпорядження листа Яґеллонського університету на ім’я однієї з мешканок гуртожитку, згідно з яким 8 серпня відбудуться "індивідуальні зустрічі представників університету з волонтерами й мешканцями українською мовою".

"На цих зустрічах ми хочемо дізнатися в кожної сім’ї та мешканця, якої конкретної допомоги та підтримки ви потребуєте для пошуку нового житла й джерела заробітку, щоб виїхати в новий дім і стати незалежними", – йдеться в листі.

У коментарі Gazeta Krakowska в Яґеллонському університеті запевнили, що період у півтора року, який згадувався в березні, стосувався загального періоду перебування українських біженців у Польщі, а не проживання в гуртожитках.

Видання також дізналося, що дві будівлі, в яких мешкають наразі українські біженці, були продані ще у 2021 році приватному інвестору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.