Угорщина і Туреччина досі не ратифікували розширення НАТО

Вівторок, 27 вересня 2022, 19:11

Депутати словацького парламенту у вівторок ратифікували протокол  про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО - таким чином залишились лише дві країни Альянсу, які досі цього не зробили. 

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Національна рада Словацької Республіки щойно схвалила вступ Фінляндії та Швеції до НАТО. Вони стануть довгоочікуваним внеском у нашу колективну оборону, а також у безпеку та стабільність Словаччини. Сподіваюся, що процес ратифікації завершиться найближчим часом", - прокоментував у Twitter міністр закордонних справ Словаччини Растислав Качер.

Приєднання Фінляндії до НАТО підтримали 126 із 143 присутніх депутатів, а Швеції – 124 депутати. 

Фінляндія і Швеція подали заявку на членство в альянсі, відмовившись від зовнішньополітичного нейтралітету у відповідь на вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Союзники по НАТО підписали протокол про вступ держав до Альянсу у липні. Він має бути ратифікований парламентами всіх членів, перш ніж Фінляндія та Швеція зможуть офіційно стати членами НАТО.

Після голосування в Словаччині у списку залишилися лише Угорщина та Туреччина, яка є головним опонентом приєднання двох скандинавських держав.

Як повідомлялося, делегація міністерства юстиції Швеції протягом 5 і 6 жовтня відвідає Туреччину для обговорення питання екстрадиції тих, кого Анкара вважає злочинцями – це одна з умов розблокування вступу Стокгольма в Північноатлантичний Альянс.Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.