Латвія анулювала ліцензію телеканалу "Дождь" через ризики для нацбезпеки

Вівторок, 6 грудня 2022, 09:43

Національна рада Латвії з електронних ЗМІ (NEPLP) вирішила анулювати латвійську ліцензію російського телеканалу "Дождь".

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Delfi.

Керівник NEPLP Іварс Аболіньш пояснив, що рішення ухвалено з урахуванням інтересів державної безпеки та громадського порядку.

Рішення ухвалили після оцінки комплексу порушень, допущених останнім часом: відсутність звукової доріжки державною мовою для трансляцій, зображення Криму на карті як частини території Росії, допущене телеведучим іменування російської армії "нашою армією", можливе висловлення підтримки російської армії.

Також було оцінено отриману від Служби державної безпеки інформацію, зміст якої Аболіньш не розголошує.

"Оцінивши сукупність порушень, NEPLP набув упевненості, що керівництво телеканалу "Дождь" не усвідомлює значущості та серйозності порушень, тому не може діяти на території Латвії", - сказав він.

Рішення набуде чинності в ніч на 8 грудня, коли "Дождь" має припинити мовлення на території Латвії.

З огляду на те, що "Дождь" транслює свої програми не тільки на телебаченні, а й на платформі Youtube, NEPLP попросить про встановлення геоблокування каналу "Дождь" на цій платформі, щоб контент став недоступним у Латвії. "У Росії вони можуть вільно мовити в Інтернеті", - додав Аболіньш.

Раніше на "Дожде" заявили, що фрагмент передачі зі словами ведучого про "допомогу" російським військовим видалили, а із самим ведучим припинили співпрацю.

Також стало відомо, що латвійський регулятор NEPLP оштрафував "Дождь" на 10 тисяч євро за карту, на якій телеканал позначив окупований Крим як частину Росії, і називання російської армії "нашою".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.