У Латвії на 10 тисяч євро оштрафували телеканал "Дождь"

П'ятниця, 2 грудня 2022, 13:59

Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) оштрафувала російський телеканал "Дождь" на 10 тисяч євро.

Про це повідомило видання Delfi, пише "Європейська правда".

Як заявив голова ради Іварс Аболіньш, телеканал позначив окупований Крим як частину Росії і назвав російську армію "нашою армією". Щодо "Дождя" порушили справу про адміністративне правопорушення.

Латвія закликала дозволити Україні бити по військових об’єктах на території РФ

Як пояснив у Twitter головний редактор телеканалу "Дождь" Тихон Дзядко, у випуску програми "Здесь и сейчас" від 1 грудня пролунала фраза ведучого телеканалу: "Надсилайте нам повідомлення на пошту army@tvrain.tv або пишіть нам у наш телеграм-бот. <...> Ми сподіваємося, що багатьом військовослужбовцям у тому числі, ми змогли допомогти, наприклад, з оснащенням і просто з елементарними зручностями на фронті".

Як заявив Дзядко, ця фраза створює відчуття у глядача, що телеканал "Дождь" займається наданням допомоги армії РФ. "У зв'язку з цим важливо зазначити таке: телеканал "Дождь" не займався, не займається і не займатиметься допомогою з оснащенням російської армії - на фронті або за його межами. Поштова скринька army@tvrain.tv створена для збору особистих свідчень про злочини російської армії в Україні та про порушення під час проведення злочинної та безглуздої мобілізації в Російській Федерації".

За його словами, поширення інформації про це необхідне для усвідомлення широкою аудиторією злочинного характеру дій російського керівництва починаючи з 24 лютого 2022 року. "Оскільки фраза, що пролунала в ефірі, вводить в оману наших глядачів, ми ухвалили рішення негайно видалити її з повторів і із запису ефіру. Ми приносимо вибачення нашим глядачам", - написав Дзядко у Twitter.

Керівник NEPLP підкреслив, що за три серйозні порушення рада має право відкликати ліцензію на мовлення каналу. Ця справа - друге серйозне порушення за останні місяці.

Як повідомлялося раніше, у серпні Державна трудова інспекція заявила, що перевірятиме відповідність віз співробітників "Дождя" закону про працю, згідно з яким громадяни третіх країн можуть бути прийняті на роботу тільки в тому разі, якщо їм видано посвідку на проживання з позначкою про право на працевлаштування. 

Якщо в них немає такої візи, роботодавець не має права їх наймати.

Російський телеканал "Дождь" тимчасово припинив мовлення в березні, а пізніше оголосив про відкриття своїх студій у Ризі, Амстердамі, Тбілісі та Парижі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: