ЄС знайшов, як легально скерувати заморожені активи Центробанку РФ на користь України – ЗМІ

Четвер, 26 січня 2023, 17:01

Юридична служба Ради Європейського Союзу знайшла план легального використання заморожених на території блоку активів Центробанку Росії – це щонайменше 33,8 мільярда євро – на користь повоєнної відбудови України.

Про це, як пише "Європейська правда", агенції Bloomberg повідомили поінформовані співрозмовники.

Президент Євроради закликав використати конфісковані активи РФ для відновлення України

Стверджується, що використання заморожених російських активів юридично здійсненне за умови, що вони не будуть експропрійовані, а також будуть виконані певні умови – зокрема, основна сума активів і відсотки за ними колись будуть повернуті Росії.

План полягає в тому, щоб як перший крок заморожені активи були об’єднані на європейському або міжнародному рівні з метою отримання прибутку, який можна було б використати для фінансування відновлення України.

Європейська комісія, за даними Bloomberg, більш обережно ставиться до юридичної доцільності використання заморожених активів РФ, а також вказує на загальну складність втілення цього плану. В ЄС також вважають, що будь-який подібний план повинен бути втілений у співпраці з "Групою семи".

Естонія готується першою в ЄС запровадити механізм  конфіскації російських активів

У Єврокомісії також побоюються, що спершу потрібно встановити точну суму й місцеперебування заморожених російських активів. Адже навіть попередня оцінка активів Центробанку РФ у ЄС – близько 33,8 мільярда євро – все ще уточнюється.

Під час дискусії з послами ЄС у середу юристи ЄС пояснили: якщо блок зазнає збитків під час управління російськими активами, компенсація має бути надана з бюджету ЄС або державами-членами.

Як пише Bloomberg, ця пропозиція є суперечливою, і її обговорення перебуває на "дуже попередній стадії". Посадовці ЄС та деякі країни-члени занепокоєні юридичним обґрунтуванням такого кроку та прецедентом, який може бути створений зокрема щодо використання заморожених активів російського центрального банку.

Читайте також: Більш обережна Європа: чи піде ЄС на створення механізму конфіскації російських активів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: