В Італії почали розслідування щодо TikTok через підлітковий челендж

Вівторок, 21 березня 2023, 21:36

Антимонопольне управління Італії у вівторок оголосило про розслідування щодо ірландської компанії, що відповідає за роботу китайського додатку TikTok у Європі, через поширення відеороликів з молоддю, що завдає собі ушкоджень.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Rai News.

Італійське антимонопольне відомство звинувачує TikTok у відсутності належної системи моніторингу контенту, що публікується третіми сторонами, а також невиконанні власних правил про видання відео, які пропагують самопошкодження.

Антимонопольний орган вважає, що TikTok не зміг створити належної системи моніторингу для нагляду за контентом, опублікованим третіми особами, відповідно до необхідних параметрів обачності, зокрема щодо неповнолітніх.

Йдеться, зокрема, про алгоритм, що лежить в основі роботи додатку, який, використовуючи дані користувачів, налаштовує показ реклами та повторно пропонує контент, подібний до того, що вже показувався і з яким користувачі взаємодіяли.

В Італії наказали блокувати акаунти TikTok після смерті 10-річної дівчинки

Розслідування було спричинене челенджем "французький шрам" (cicatrice francese), який поширювався в італійському сегменті TikTok. Його учасники намагаються якомога сильніше вщипнути обличчя одне одного, щоб залишився слід.

У межах розслідування спеціальний антимонопольний підрозділ Фінансової гвардії Італії провів перевірку в італійській штаб-квартирі TikTok.

У компанії заявили, що готові співпрацювати, аби з’ясувати причини виникнення й поширення челенджу "французький шрам".

"Ми не дозволяємо показ контенту, який показує або пропагує небезпечні дії або виклики, самогубство, самопошкодження або нездорову харчову поведінку. Крім того, наша політика щодо рекомендованого контенту допомагає забезпечити відповідність контенту для всіх аудиторій, і ми пропонуємо ресурси для здоров'я та безпеки в нашому додатку", – йдеться в заяві TikTok.

Зазначимо, що в останні тижні деякі європейські країни почали забороняти користуватись TikTok урядовцям і держслужбовцям із міркувань безпеки. Зокрема США заборонили TikTok на офіційних пристроях у грудні, а Єврокомісія дала відповідне розпорядження минулого місяця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: