У Зеленського пояснили, чому в України не було мотивів підривати "Північні потоки"

Середа, 8 березня 2023, 21:17

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк пояснив, що в України не було мотивів влаштовувати диверсію на гілках російського газопроводу "Північний потік", та що він вважає такою зацікавленою стороною Росію.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", пише "Європейська правда", про це Подоляк сказав в ефірі національного телемарафону.

"Чи були в України мотиви? Безумовно, ні. По-перше, це б не зменшило ресурсних можливостей Росії. По-друге, не дало б Росії необхідності виводити війська з території України. І точно б не змінило перебіг війни. Навпаки, якби тоді Україна щось подібне зробила, то ми б ще тоді отримали масовану інформаційну атаку на нас і на європейські спільноти. І тоді це виглядало б складніше для нас: партнери могли б бути розчаровані", - заявив Подоляк в ефірі телемарафону в середу.

На його думку, Кремль, натомість, міг бути зацікавленим у цьому, попри те, що йдеться про власність Росії. 

"Згадайте, якими божевільними темпами тоді зростала ціна на тисячу кубометрів російського газу. Росія постійно провокувала поломки та аварії на "Північному потоці-1", щоб не виконувати зобов'язання за контрактами. Були постійні були публікації росЗМІ про "кінець Європи". Це був елемент тиску", - зазначив Михайло Подоляк. Він також нагадав, що вибухи сталися після ефективного контрнаступу України на Харківщині.

"Для того, щоб натиснути на них (західних союзників України - ІФУ), знизити інтенсивність підтримки України, Росія і проводила всі ці кампанії. Коли не вдалося шантажувати простими розмовами і пропагандою, тоді стався вибух. Мотив очевидний", - вважає він.

Михайло Подоляк також зауважив, що українська розвідка дуже тісно координується із розвідками країн-партнерів, і неможливо, щоб вони не знали про підготовку Україною чогось масштабного. "А це (підрив "Північного потоку") - одна з масштабних дій, яка б вплинула на хід війни, якби там були неправильні акценти", - аргументує Подоляк.

Михайло Подоляк зауважив, що матеріали у західних ЗМІ, де наводяться дані про ймовірну причетність "проукраїнських груп" до диверсії, посилаються на анонімні джерела і не містять конкретики. 

"Усі посилання газет на анонімні джерела, без аналізу мотивів і просто говориться одна фраза: проукраїнська група - без того, хто у складі групи, що вони робили тощо. ... Для того, щоб аналізувати той чи інший інцидент, потрібно зрозуміти мотиви сторін - щоби що отримати, які профіцити тощо", - сказав радник керівника Офісу президента.

Раніше міністр оборони Олексій Резніков також заперечив причетність українських офіційних структур до підриву газопроводів РФ у Балтійському морі. 

Нагадаємо, The New York Times опублікувало статтю з посиланням на джерела та дані розвідувальної спільноти. Там нібито припускають, що за вибухом газопроводів "Північні потоки" в Балтійському морі могли стояти неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці. Також стверджується, що немає доказів причетності до нападу ані офіційної влади України або громадян США чи Британії, про що не раз говорила російська сторона, ані уряду власне Росії.

Згодом у німецьких ЗМІ з'явилась публікація, що слідство в Німеччині нібито встановило судно, яке використовувалось для здійснення диверсії на російських газогонах "Північні потоки" в Балтійському морі восени 2022 року, і вважає, що воно так чи інакше пов’язане з Україною.

Усі західні посадовці, які коментували питання, закликали дочекатися результатів розслідування і не квапитися з висновками, а міністр оборони Німеччини допустив, що може йтися про обман з метою звинуватити Україну.

Росія також поставила під сумнів повідомлення ЗМІ. Речник Кремля Пєсков повторив свій заклик до міжнародного розслідування. За його словами, це скоординована медіакампанія, спрямована на відволікання уваги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: