Бельгія вже не проти санкцій щодо російських діамантів, але не підтримує простої заборони

Середа, 10 травня 2023, 16:56

Бельгія, на території якої розташований найбільший у світі центр торгівлі діамантами, пом’якшила свою позицію щодо санкцій проти Росії та готова підтримати заходи, які б обмежили можливості збуту нею цього коштовного каміння.

Про це в інтерв’ю Financial Times сказав прем’єр-міністр Бельгії Александер де Кроо, пише "Європейська правда".

Протягом обговорень санкцій проти Росії в межах Європейського Союзу Бельгія завжди виступала проти поширення обмежень на діаманти, оскільки не хотіла ризикувати п'ятсотлітнім статусом Антверпена як потужного центру торгівлі цими коштовностями.

Але з плином часу позиція Брюсселя змінилась, й тепер бельгійський прем’єр хоче, аби його країна була "провідним партнером" у спільних зусиллях, спрямованих на те, щоб зупинити доходи Росії від торгівлі діамантами.

"Ми хочемо витіснити російські діаманти із західних ринків. Але ми не досягнемо цього за допомогою нинішніх прямих заборон на російські діаманти. Вони не мають жодного значущого впливу на фінансові потоки для російської військової машини", – каже він в інтерв’ю FT.

ЄС не запровадить санкцій проти діамантів і атомної енергії Росії в новому пакеті санкцій – ЗМІ

На думку де Кроо, більш ефективним є створення схеми відстеження походження діамантів, яка б запобігла можливості маскування російських коштовностей під такі, що були створені в третіх країнах.

"Реального впливу можна досягти лише тоді, коли ми поєднаємо пряму й непряму заборону на створені в Росії діаманти. Для цього нам потрібно поступово впроваджувати механізм відстеження в секторі. Це займе деякий час. Але це не повинно зупинити нас зараз", – додає прем’єр Бельгії.

Як відомо, країни "Групи семи" та Європейський Союз уже деякий час вивчають шляхи створення ефективної системи відстеження походження діамантів, аби позбавити Росію доходів від їхніх продажів.

На Антверпенській біржі в Бельгії, на яку припадає близько 80% світової торгівлі діамантами, чверть продукції має російське походження. У країні побоювались, що заборона на ці коштовності могла б підірвати статус біржі на користь інших центрів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: