ЄС оголосив про нові санкції проти офіційних осіб та організацій з Ірану

Понеділок, 22 травня 2023, 16:35

Європейський Союз у понеділок запровадив нові санкції проти іранських посадовців та організацій за їхню роль у насильницькому придушенні громадських протестів в країні.

Про це повідомила пресслужба Ради ЄС, пише "Європейська правда".

"Сьогодні Рада ЄС вирішила запровадити обмежувальні заходи щодо ще п'ятьох фізичних та двох юридичних осіб, відповідальних за серйозні порушення прав людини в Ірані", – сказано у повідомленні.

Зокрема, ЄС оголосив про замороження активів інвестиційного підрозділу Революційної гвардії Ірану через жорстоке придушення протестів у зв'язку зі смертю Махси Аміні.

ЄС також вніс до чорного списку студентську організацію "Басідж", яка, за його словами, виконує функції примусу для Революційної гвардії в університетських кампусах.

До санкційного списку також додали п'ятьох діячів режиму, в тому числі трьох поліцейських топ-командирів, високопосадовця у сфері кібербезпеки і регіонального прокурора.

Про останній раунд санкцій – восьмий за рахунком, запроваджений ЄС у зв'язку з репресіями в Ірані – оголосили після того, як Тегеран повісив ще трьох чоловіків, засуджених у зв'язку з демонстраціями.

Іранська влада жорстоко придушила протести, що спалахнули після смерті під вартою торік 16 вересня Махси Аміні, 22-річної іранської курдки. Її заарештували в Тегерані за нібито порушення суворих правил носіння хіджабу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: