В Естонію для участі в найбільших у році навчаннях прибудуть понад 30 кораблів НАТО

Вівторок, 30 травня 2023, 16:28

У суботу, 3 червня, у Таллінні розпочнуться найбільші цього року навчання в Балтійському морі Baltops 23.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє ERR.

Для участі в маневрах до столиці прибуде понад 30 кораблів НАТО і близько 3700 моряків.

"Ці навчання Baltops увійдуть в історію, оскільки досі Естонія ніколи не приймала такої кількості кораблів НАТО", – сказав командувач військово-морських сил (ВМС) Естонії Юрі Саська.

"Навчання Baltops 23 демонструють готовність союзників захищати акваторію Балтійського моря, а також показують надзвичайну важливість проведення занять у наших водах", – зазначив він.

Цього року в маневрах представлені союзники зі США, Швеції, Польщі, Нідерландів, Італії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Данії, Іспанії, Литви, Латвії, Фінляндії та Норвегії. Найбільший корабель зі складу учасників – флагман 6-го флоту США USS Mount Whitney (LCC 20).

Перші кораблі союзників уже досягли Таллінна. У гавані Беккері-Меерузе пришвартувався корвет ВМС Франції Commandant Blaison (F793), а біля стінки Ванадасадам стоїть десантний корабель Королівських ВМС Великої Британії HMS Albion (L14).

Під час навчань кораблі швартуватимуться в Таллінні в Мінній гавані, гаванях Ванасадам, Хундіпеа, Беккері-Меерузе, а також у порту Мууга.

ВМС Естонії готували ці навчання разом із союзниками і місцевими партнерами близько трьох років.

Кораблі вийдуть у море 4 червня, перші спільні заняття в естонській акваторії відбудуться 5 червня.

Щорічні міжнародні навчання Baltops проводять із 1972 року. Вони демонструють зусилля НАТО зі збереження миру і безпеки в регіоні. Маневри проводяться з метою поліпшення гнучкості країн-учасниць у проведенні сухопутних, повітряних і морських операцій у регіоні Балтійського моря. За організацію навчань відповідає 6-й флот ВМС США.

Як повідомлялося, за два тижні у Німеччині почнуться масштабні навчання повітряних сил країн НАТО, що стануть найбільшими такими маневрами в історії Альянсу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: