Фон дер Ляєн розказала, як шлях України до ЄС допоможе з її безпекою

Середа, 31 травня 2023, 12:25

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що проєвропейські реформи, які Україна здійснює на шляху до ЄС, допоможуть Києву гарантувати довгострокову безпеку.

Про це вона сказала під час виступу в середу на форумі Globsec у Братиславі, повідомляє "Європейська правда".

Фон дер Ляєн наголосила, що справедливий мир для України має бути тривалим. А для того, за її словами, він має бути зміцнений двома життєво важливими способами. 

"Перший: забезпечення довгострокової безпеки України. Я вітаю триваючі дискусії про те, як можна гарантувати безпеку України. Існують різні моделі та історичні приклади, які можуть бути використані. Сукупність таких гарантій з боку держав-однодумців може запропонувати те, що дехто називає "стримування через заперечення". Іншими словами, надання Україні військового обладнання для захисту від російських нападів у майбутньому", – сказала глава Єврокомісії.

Фон дер Ляєн окреслила рамки справедливого миру в Україні

По-друге, за її словами, необхідна ясність того, що друзі України залишаться з нею надовго заради її безпеки. 

"Така угода з гарантіями безпеки має супроводжуватися ширшими рамками демократичних реформ в Україні. І тут шлях України до вступу в наш Союз відіграватиме фундаментальну роль. Хоча всі знали, що ми вступаємо на складний шлях, ми надали Україні статус кандидата – і це правильно. Тепер ми повинні бути поруч з ними на кожному кроці цього шляху", – сказала фон дер Ляєн.

Вона підкреслила, що навіть борючись за своє виживання, українці проводять важливі реформи для зміцнення своєї демократії. 

"Україна продовжує просуватися до нашого Союзу, незважаючи ні на що. І ми будемо продовжувати робити все можливе, щоб наблизити і прискорити досягнення Україною справедливого і тривалого миру", – резюмувала фон дер Ляєн.

У своїй промові фон дер Ляєн окреслила, яким вона бачить справедливий мир для України. 

Глава Єврокомісії також закликала "тих, хто може" надати Україні далекобійне озброєння.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: