У Раді Європи закликали Угорщину вжити заходів проти корупції в уряді і правоохоронних органах

П'ятниця, 9 червня 2023, 11:29

Група держав Ради Європи проти корупції (GRECO) у четвер закликала вжити заходів для запобігання корупції в уряді та правоохоронних органах Угорщини.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомила пресслужба Ради Європи.

В опублікованому у четвер звіті GRECO закликала вжити рішучих заходів для запобігання корупції в Угорщині щодо осіб, які обіймають найвищі виконавчі посади, такі як посади прем'єр-міністра, міністрів, комісарів, політичних державних секретарів, політичних радників, а також членів Угорської національної поліції та Національної служби оборони (NPS).

У своєму звіті GRECO зазначає, що спільною та загальною рисою державного управління та правоохоронних органів Угорщини є те, що більшість заходів із забезпечення доброчесності та запобігання корупції спрямовані на посадових осіб нижчого та середнього рівня. 

У той самий час система забезпечення доброчесності, яка застосовується до осіб, які обіймають найвищі керівні посади, є дуже слабкою, а умови призначення найвищого керівництва в поліції та NPS несуть ризики політизації.

Європарламент офіційно висловив сумнів у здатності Угорщини головувати в ЄС

GRECO зазначає, що на осіб, які обіймають найвищі керівні посади в Угорщині, не поширюється кодекс поведінки, підвищення обізнаності та конфіденційне консультування з питань доброчесності, правила щодо лобіювання або прийняття подарунків і запрошень, а також правила щодо обмежень після звільнення з роботи. 

Антикорупційні стратегії та плани дій також не поширюються на цих осіб. Їхні декларації про майно не подаються в електронному форматі.. Лише декларації найвищих політичних лідерів є публічними, а перевірка декларацій є явно недостатньою. GRECO закликає усунути всі ці прогалини в першочерговому порядку.

GRECO також відзначає недостатню прозорість щодо складу міністерських кабінетів, ролі та оплати праці їх членів, порядку денного та зустрічей міністрів і політичних радників, працевлаштування довірених осіб прем'єр-міністра, системи оплати праці осіб, наділених найвищими виконавчими функціями.

Що стосується правоохоронних органів, GRECO рекомендує вжити низку заходів для підвищення прозорості та уникнення неправомірного впливу, в тому числі щодо відбору та призначення комісара Національної поліції та генерального директора NPS, а також керівників цих установ, інструкцій міністра внутрішніх справ в окремих випадках, а також щодо пожертвувань на користь поліції та NPS.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Freedom House, стан демократії в Угорщині під керівництвом прем’єр-міністра Віктора Орбана продовжив погіршуватися у 2022 році.

1 червня Європарламент офіційно висловив сумнів у здатності Угорщини головувати в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: