В Угорщині погіршився стан демократії – Freedom House

Середа, 24 травня 2023, 10:10

Стан демократії в Угорщині під керівництвом прем’єр-міністра Віктора Орбана продовжив погіршуватися у 2022 році.

Про це свідчить доповідь американської дослідницької групи Freedom House, повідомляє "Європейська правда".

Згідно з доповіддю, яка аналізує ситуацію з демократією у 2022 році, найбільш помітною зміною в групі країн-членів ЄС за останній рік став розкол у тенденціях в Угорщині та Польщі, де протягом останнього десятиліття демократичні показники стрімко погіршувалися. Демократичне падіння у Польщі перервалося, а от в Угорщині продовжилось стрімке погіршення, стверджують аналітики США.

Орбан: Сподіваюся, Трамп стане президентом

"Березневі парламентські вибори (в Угорщині. – Ред.) рясніли порушеннями, зловживаннями адміністративним ресурсом та викривленнями у ЗМІ, що призвело до чергової надвеликої більшості для коаліції на чолі з "Фідесом". 

Підтримувані урядом наклепницькі кампанії проти критично налаштованих неурядових організацій та членів Національної судової ради, яка вважається останнім оплотом судової незалежності в Угорщині, продемонстрували все більше нетерпимість режиму Орбана до інакодумців", – йдеться у доповіді.

Тим часом у Польщі зловживання владою та дії, що свідчили про зневагу до ліберальної демократії, продовжувалися на кількох фронтах, згідно із доповіддю. Таким кроком стало рішення Міністерства освіти і науки надати гранти фондам, тісно пов'язаним з партією влади "Право і справедливість", які не мають жодного досвіду освітньої діяльності.

Водночас "Право і справедливість" все ще має набагато менше контролю над результатами виборів, ніж колеги партії в Угорщині. Польські виборці матимуть можливість обрати новий напрямок на парламентських виборах, запланованих на кінець цього року, сказано у доповіді.

Freedom House оцінив рівень демократії в Угорщині у 43%, в Польщі – у 59%.

У квітні лідери майже усіх політичних груп у Європарламенті закликали Єврокомісію не задовольняти запити Угорщини на додаткові європейські кошти через питання до демократії, верховенства права і дотримання прав людини.

У той самий час США стурбовані прагненням керівництва Угорщини до тісніших взаємин з Росією.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: